معرفی فرآیند یکپارچه RUP در تحلیل و طراحی شی گرا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دنياي مهندسي نرم افزار با ظهور بحث هاي مرتبط با شي گرايي وارد عرصه جديدي شد در اواسط دهه 70 ميلادي بود که ديدگاه شي گرا کم کم به موازات رشد و تکامل برنامه نويسي شي گرا وارد دنياي تحليل و طرااحي سيستم هاي اطلاعاتي شد.


 

دنياي مهندسي نرم افزار با ظهور بحث هاي مرتبط با شي گرايي وارد عرصه جديدي شد در اواسط دهه 70 ميلادي بود که ديدگاه شي گرا کم کم به موازات رشد و تکامل برنامه نويسي شي گرا وارد دنياي تحليل و طرااحي سيستم هاي اطلاعاتي شد. ديدگاه ساخت يافته در طراحي و تحليل و پياده سازي سيستم هاي اطلاعاتي اگرچه ديدگاه ساختارمندي است اما در پشتيباني کامل يک پروسه ی توسعه دچار چالش شده است.

ظهور پديده ی شي گرايي با ظهور متدهاي مختلف و متعاقب آن تکنيک هاي مختلف در توسعه ی سيستم هاي اطلاعاتي همراه بود و همين امر باعث بروز اختلاف سليقه در عرصه طراحي شده بود.

در سال 1997 سه تن از توسعه گران ارشد سيستم هاي اطلاعاتي در عرصه شي گرا Booch,Rumburgh,Jacobson که خود صاحب متد بودند با همکاري هم زبان مدلسازي يکپارچه UMLرا ابداع کردند. UML يك زبان مدلسازي بصري است و نه يك فرايند و بدين اساس هيچ گونه علامت گذاري براي فرايند توسعه و ايجاد سيسيتم ارائه نمي دهد . درک اين مطلب مهم است كه UML تنها راه توليد مدلهاي مورد نياز را به دست مي هد و هيچ نوع متدولوژي مدلسازي را شامل نمي شود. اين سه تن در شرکت Rational گرد هم آمده بودند و به منظور به کارگيري UML در يک پروسه ی توسعه ی فرآيند يکپارچه RUP را طراحي کردند.

RUP يك متدولوژي است كه كارگرها ، فعاليتها و دستاوردهايي كه ما براي بهينه كردن ، انجام دادن و ايجاد يك سيستم نرم افزاري به آن احتياج داريم را مشخص مي سازد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید